Görüntüleme Sistemimiz: Planmeca ProMax

Kliniğimizde bulunan ve en son teknoloji ürünü olan Planmeca Promax Digital Panoramik- Lateral Sefalometrik ve Posterior -Anterior Röntgen cihazlarıyla, vücudunuz minumum X-ışınına maruz kalır, böylece tedaviniz için doğru teşhisi koyarken sağlığınıza hak ettiği özeni de göstermiş oluruz. Röntgen dozlamasından önce hem yetişkin hem de çocuklar için özel hazırlanmış kurşun önlükle hem vücudunuz hem de tiroid bölgeniz tamamen korunmuş olacaktır.

YETENEKLERİMİZ

Kliniğimizde, tedavilerimizde kullanmak üzere aşağıdaki görüntüleme tekniklerini uygulamaktayız.

Panaromik Röntgen

Yaklaşık olarak 30- 60 saniye arasında dişlere tatbik edilir. 6 aylık düzenli kontrollerde flor uygulaması yapılması çürüğe karşı önemli ölçüde koruma sağladığı bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Lateral Sefalometri

Özellikle ortodonti tedavilerinin planlanmasında vazgeçilmez olan sefalometrik röntgen, alt üst çene kemiklerini, dişleri, dişlerin kemiklere ve birbirlerine olan açılarını, kafa ve yüz kemiklerinin alt üst çene kemikleriyle oranını ve bunun gibi daha bir çok detayı gözler önüne serer ve sadece dişleri değil, dişlerinizin sizin yüz ve çene kemikleriyle nasıl daha uyumlu bir şekilde düzeltilmesi gerekliliğini ortaya koyar.
gulme